
07.04.2026
Kiekko-Vantaa toivottaa kaikki tervetulleeksi juhlistamaan Vantaan pronssimitalia ja loistavaa kautta Mestiksessä. Perinteiset mitalikahvit järjestetään lohen kotipesässä Kuljetusrinki Areenalla tänään klo 17.
Paikan päällä juhlissa pääsee tapaamaan pelaajia, valmennusta ja seurajohtoa. Kiekko-Vantaan hallituksen puheenjohtajan Anssi Auran ja joukkueen päävalmentajan Jani Mannisen johdolla käymme läpi mennyttä kautta ja juhlimme joukkueen menestystä.
Mitali on Kiekko-Vantaalle jo seurahistorian neljäs, sillä joukkue on napannut kaksi hopeamitalia (2003, 2017) ja ylsi pronssiin myös viime kaudella. Tämä merkkipaalu on suuri osoitus siitä, että Vantaa on matkalla suomalaisen jääkiekon huipulle.
Mitalijuhlat:
- Mitä? Juhlistetaan Vantaan Mestis-pronssia ja käydään läpi unohtumatonta kautta yhdessä seuran johdon, joukkueen ja valmennuksen kanssa.
- Milloin? Tänään tiistaina 7.4. klo 17.00
- Missä? Kuljetusrinki Areena, Läntinen Valkoisenlähteentie 52–54, 01300 Vantaa
Tervetuloa!
Suodata teemoittain
Uusimmat uutiset
14.07.2026
Preseasonin otteluohjelma ja lipunmyynti!
01.07.2026
Kausikortit kampanjahintaan koko Heinäkuun
29.06.2026
Teemu Henritius lohipaitaan!
28.06.2026
Kiekko-Vantaan kumppanimyyntiin lisävoimaa
22.06.2026
Liigaan tähtäävä Kiekko-Vantaa toteutti noin 200 000 euron rahoituskierroksen – neljä uutta omistajaa mukaan rakentamaan tulevaisuutta
10.06.2026
Anssi Aura jatkaa Jääkiekon Sarjaseurat ry:n puheenjohtajana

